X
تبلیغات
زولا
 
آهو دختری بی عشق
ترفند ،جوک ، شعر ،کامپیوتر و ....
چهارشنبه 28 خرداد‌ماه سال 1393 :: 16:02 ::  نویسنده : آهو       

 

جلوگیری از اتصال برنامه ها به اینترنت ها

نحوه استفاده از فایروال ESET Smart Security

 

جهت تنظیم قوانین Firewall این برنامه در هنگام نصب می بایست گزینه Custom را انتخاب کرده و در بخش ESET Personal firewall باید گزینه Interactive Mode را انتخاب کنید. اگر این مراحل را در هنگام نصب انجام نداده اید در صفحه اصلی برنامه کلید F5 را فشار داده و روی Network دوبار کلیک کنید. در منوی باز شده Personal Firewall را انتخاب کرده و حالت آن را روی گزینه Interactive Mode قرار دهید. در این صورت پس از نصب هر برنامه ای بر روی سیستم شما و اجرای آن، در صورت درخواست برنامه برای اتصال به اینترنت Firewall به شما پیغامی مبنی بر درخواست ارتباط برنامه جهت اتصال به سرورهای شرکت سازنده آن نرم افزار می کند. در اینجا دو گزینه وجود داشته که شما می توانید با انتخاب گزینه اول یعنی (Remember action (Create Rule و انتخاب گزینه Deny، دسترسی برنامه به اینترنت را محدود کنید. توجه به این نکته ضروری است که اگر برنامه موردنظر از زیرمجموعه فایل های سیستمی ساخت مایکروسافت بوده یا کار اصلی آن با اینترنت است، شما باید اجازه اتصال آن به اینترنت را صادر کرده و بر روی گزینه Allow کلیک کنید. به عنوان مثال در صورت Block نمودن نرم افزارهایی نظیر Internet Download Manager که جهت مدیریت دانلود فایل ها از اینترنت استفاده می شود، این برنامه دیگر قابل استفاده نخواهد بود. برای تنظیم دستی Firewall این برنامه نیز در صفحه اصلی برنامه و در سمت چپ بر روی دکمه Setup کلیک کرده و از گزینه های پایین آن Personal Firewall را انتخاب کنید. حال با انتخاب عبارت Configure rules and zones، صفحه ای باز می شود که در آن تمامی برنامه های موجود در رایانه با قوانین آنها وجود دارد. برای تغییر تنظیمات هر برنامه با کلیک بر روی علامت + کنار هر برنامه و دوبار کلیک بر روی آن صفحه ای باز می شود که در قسمت Direction با انتخاب Both و از قسمت Action گزینه Allow یا Deny، می توانید نحوه ارتباط برنامه ای مشخص با اینترنت را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. آنتی ویرس ESET Smart Security یکی از محبوب ترین برنامه های امنیتی بوده که در صورت نصب آن بر روی سیستم دیگر نیازی به نصب Firewall به صورت جداگانه برای جلوگیری از اتصال ناخواسته برنامه ها به اینترنت نخواهید داشت.

 

نحوه استفاده از فایروال Bitdefender Internet Security

 

Bitdefender یکی از آنتی ویروس های شناخته شده در سطح جهان بوده که به تازگی در تست های انجام شده در سایت های معتبر توانسته به رتبه خوبی دست پیدا کند. نسخه Internet Security این برنامه علاوه بر داشتن آنتی ویروس قدرتمند دارای یک فایروال نیز بوده که شما بر اساس نیاز خود می توانید آن را تنظیم کنید. پس از نصب نرم افزار 2014 Bitdefender Internet Security به صورت پیش فرض و برای تنظیم فایروال به صورت اینتراکتیو با دوبار کلیک بر روی آیکون این برنامه در کنار ساعت نرم افزار را باز کنید. در صفحه اصلی برنامه بر روی آیکون چرخ دنده موجود در بالای بخش Firewall کلیک کنید. در صفحه باز شده و در بخش Alert Intensity بخشی با نام Paranoid mode قرار دارد. با قرار دادن این گزینه بر روی ON فایروال اینتراکتیو برنامه فعال می شود. در این صورت هر برنامه ای که بخواهد درخواست یک اتصال اینترنتی بدهد کادری باز شده که در آن در مورد اتصال اینترنتی برنامه از شما سوال شده است. چنانچه کار برنامه با اینترنت است می بایست با انتخاب گزینه Allow اجازه اتصال برنامه به اینترنت را صادر کنید. اما چنانچه برنامه با اینترنت کاری ندارد شما باید با انتخاب گزینه Block جلوی اتصال نرم افزار به اینترنت را بگیرید. در صورتی که تنظیمات اشتباهی انجام داده و می خواید تنظیمات فایروال را تغییر دهید پس از رفتن به بخش تنظیمات فایروال روی گزینه Application rules کلیک کنید. با این کار قوانین اعمال شده بر اتصال اینترنتی برنامه ها به نمایش درمی آید. چنانچه برنامه ای را به اشتباه Block کردید می توانید بر روی آن گزینه دوبار کلیک کرده و در بخش Any Network گزینه Edit Rule را انتخاب کنید. اکنون در صفحه باز شده می توانید در بخش Permission قانون مورد نظر خود را تعیین کنید. به عنوان مثال برای صادر کردن اجازه اتصال می توانید گزینه Allow را انتخاب کنید.

 

نحوه استفاده از فایروال Norton Internet Security

 

پس از نصب برنامه و قبل از باز نمودن نرم افزار هایی که شما خواهان جلوگیری از اتصال آنها به اینترنت هستید می بایست بر روی دکمه Settings در منوی بالای برنامه کلیک کنید. همان طور که مشاهده می کنید شما در این صفحه دارای تنظیمات گوناگونی می باشید. بر روی دومین سربرگ یعنی Network کلیک کنید. حال با انتخاب گزینه Smart Firewall در پایین و سمت چپ این صفحه، در سمت راست روی گزینه Configure در جلوی عبارت Program Rules کلیک کنید. در این صفحه لیستی از برنامه هایی که حداقل یکبار به شبکه دسترسی داشته اند مشاهده می شود. چنانچه برنامه شما در این لیست وجود داشت شما باید با باز نمودن منوی رو به روی آن و انتخاب گزینه Block جلوی اتصال برنامه به اینترنت را بگیرید. همچنین در صورت عدم وجود نام برنامه در لیست، ابتدا بر روی گزینه Add کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده فایل اجرایی برنامه مورد نظر را بیابید. به عنوان مثال برای Block نمودن برنامه Babylon شما می بایست به فولدر آن در Program Files رفته و فایل اجرایی Babylon را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده با کلیک بر روی منوی کشویی، Block را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. با این کار برنامه شما دیگر قادر به اتصال به اینترنت و چک نمودن License خود نخواهد بود. در پایان نیز اگر برنامه ای را به اشتباه Block کرده و می خواهید دسترسی برنامه به اینترنت را تغییر دهید کافیست با انتخاب یکی از گزینه های منوی Access در رو به روی هر برنامه حالت آن را به دلخواه تغییر دهید.

 

نحوه استفاده از فایروال BWMeter

 

BWMeter یک Firewall قدرتمند بوده که می تواند بر تمامی اتصال های برقرار شده بر روی سیستم شما مدیریت کند. جهت قرار دادن Firewall در حالت اینتراکتیو وارد برنامه شده و بر روی برگه Filters کلیک نمایید. از بالای پنجره دو گزینه Internet و Local Network در Filters قابل انتخاب می باشند. نوع ارتباطی را که می خواهید در آن تنظیمات را اعمال نمایید انتخاب کنید. در اینجا به منظور محدود سازی دسترسی نرم افزار مورد نظر، گزینه Internet را برگزینید. سپس در قسمت Filter Definitions، در برگه General، در مقابل قسمت Mode گزینه (Firewall (Interactive را انتخاب کنید و کنترل نمایید که تیک مربوط به Enabled فعال باشد. سپس به برگه Firewall در قسمت Filter Definitions رفته و در قسمت Application، در لیست Forbid می توانید لیست نرم افزار های منع شده را ملاحظه کنید. به منظور اضافه کردن نرم افزاری به این لیست، بر روی Add کلیک کنید. سپس در پنجره جدید This application را انتخاب کرده و بر روی Browse کلیک کنید و فایل اجرایی برنامه مورد نظر خود را از آدرس مربوطه انتخاب کنید. همچنین در صورت فعال بودنFirewall به صورت اینتراکتیو، در صورت درخواست نرم افزار برای اتصال، پنجره ای توسط به نمایش در می آید که با انتخاب گزینه Allow اجازه دسترسی داده شده و با انتخاب گزینه Forbid این اجازه سلب خواهد شد.

 

نحوه استفاده از فایروال Kaspersky Internet Security

 

پس از نصب این نرم افزار بصورت پیش فرض، تمامی برنامه های نصب شده در ویندوز، مجوز برقراری ارتباط اینترنتی را داشته و امکان چک کردن نحوه فعال سازی خود را خواهند داشت. دقت کنید تا یک بار برنامه مورد نظر شما درخواست اتصال به اینترنت را ندهد، آن نرم افزار در لیست قسمت Firewall برنامه Kaspersky اضافه نخواهد شد. بنابراین پس از نصب نرم افزار و یک بار باز و بسته کردن آن به صفحه اصلی آنتی ویروس رفته و در پایین نرم افزار، روی گزینه Settings کلیک کنید. در پنجره باز شده و در سمت چپ، لیست قسمت های قابل تنظیم این برنامه وجود دارد. پس از انتخاب بخش Protection Center روی Firewall کلیک کنید. در صفحه باز شده Configure application rules را انتخاب کنید. صفحه ای با عنوان Application management باز می شود. در این قسمت لیست تمامی برنامه های نصب شده روی رایانه وجود دارد و شما می توانید با استفاده از امکان Search قرار گرفته در بالا و سمت راست، سریع تر برنامه مورد نظر خود را بیابید. با تایپ نام نرم افزار مورد نظر فایل های مرتبط با فعال سازی برنامه به نمایش در می آیند. برای محدود کردن دسترسی برنامه از اتصال اینترنتی روی نرم افزار مورد نظر دوبار کلیک کنید. به سربرگ Network rules بروید. روی Add کلیک کنید. بخش Action را روی Block قرار داده و در بخش Name نامی دلخواه وارد کنید. بدون تغییر در سایر بخش ها روی Add کلیک کنید. با انتخاب Save تنظیمات ذخیره خواهند شد و نرم افزار مورد نظر امکان اتصال اینترنتی نخواهد داشت.

 

 نویسندگان
آهو (697)

کدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ

آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 134677